0

جستجو

معرفی برند پوما ABOUT PUMA

پوما ، یک شرکت آلمانی است که در تولید محصولات ورزشی، یکی از برجسته ترین ها به شمار می آید و هم اکنون در سراسر جهان شهره است. این شرکت در سال 1924 ، به نام برادران داسلر ، به وسیلۀ دو برادر به نام های آدولف و رودلف داسلر ، بنا نهاده شد.

پس از مدتی، میان دو برادر اختلاف نظر و شکاف عقیده ای می افتد که منجر به جدایی آن ها از یکدیگر می شود. Puma که یک برند ورزشی است ، به عنوان سومین برند موفق در این زمینه به شمار می آید. دو شرکت دیگر،  نایک  و  آدیداس  نام دارند.
مهم ترین محصول پوما، کفش ورزشی است که بیشترین سود را نیز نصیب این کمپانی کرده است. اولین کفش ورزشی پوما در سال 1948 تولید شد و می توان گفت که چیزی نزدیک به 50 درصد از سود پوما، برآمده از فروش کفش این برند است.

تنوع محصولات پوما

کمپانی پوما برای تولید کفش هایش از تکنولوژی منحصری استفاده می کند و کفش هایش بسیار سبک ، راحت و پرسرعت اند.
این کفش ها به گونه ای طراحی شده اند که به پاها امکان تنفس می دهند؛ علاوه بر این، این کفش ها به شکلی ساخته می شوند که از اصطکاک یا لغزندگی به دور باشند و شخص را از هر حادثه ای محافظت کنند.

رنگ های محصولات پوما

برای هر نوع کفش این برند، یک رنگ منحصری وجود دارد؛ به عبارتی، مشتری می تواند رنگ بیش از ده قسمت کفش را با سلیقۀ خود مطابقت دهد.

لوگوی پوما

آرم پوما بر پایۀ پرش  پوما (  نوعی گربه که با یک جهش می تواند به ارتفاعی در حدود بیست پا خیز بردارد) طراحی شده است.
نماد پوما روی تمام محصولات پوما خودنمایی می کند. وجود این آرم بر روی کفش های این برند، نشانگر استحکام، سرعت و قدرت کفش هاست.

هویت پوما

شخصیت و هویت برند Puma، چابکی، سرعت، قدرت و خلاقیت است.

فروشگاه ها و نمایندگی های پوما 

فروشگاه اینترنتی ترندیول ایران با چندین سال تجربه موفق در زمینه واردات پوشاک اقدام به ارائه برترین محصولات برند های مطرح و معتبر از جمله پوما کرده است .

شما مشتریان عزیز میتوانید محصولات مورد نظر خود را از صفحه محصولات پوما انتخاب کرده و سفارش دهید و در اسرع وقت سفارشتان را درب منزل تحویل بگیرید .

تاریخچۀ برند پوما

 1924: برادران رودلف و آدولف داسلر،  شرکت “Gebrüder Dassler Schuhfabrik” [کارخانه کفش  برادران داسلر] را در شهر هرتسوگن آوراخ” Herzogenaurach”  واقع در آلمان، تاسیس کردند.

 1924 تا 1948: مسیری که منجر به  راه اندازی کارخانه کفش  PUMA  (متعلق به رودلف داسلر) شد.

1936: جسی اوونز با پوشیدن کفش Dassler در بازی های المپیک ، چهار مدال طلا کسب کرد. در کل ، تعداد بی شماری از ورزشکاران ردۀ جهانی، با کسب هفت مدال طلا ، پنج برنز و همچنین شکستن دو رکورد جهانی و پنج المپیک ، کفش ورزشی  Dassler را به پا داشتند.

1948: در این سال،  رودلف داسلر،  PUMA Schuhfabrik Rudolf Dassler (کارخانه کفش رودلف داسلر) را تأسیس کرد. این کارخانه  به طور رسمی در تاریخ 1 اکتبر 1948 به ثبت رسیده است. در همان سال ، اولین بوت فوتبال پوما ( ATOM )، روانۀ  بازار شد.

دهه 1950: در این دهه، Puma دستاوردهای ورزشی بسیاری را،  به خصوص در فوتبال، از آن خود کرد.

دهه 1960: این دهه، زمان فناوری های انقلابی پوما بود. در این زمان، آرمین هری ، دوندۀ معروف آلمانی، داستان موفقیت PUMA را در این زمینه و مسیر،  ادامه داد و با به پا کردن پوما  در بازی های  المپیک، در رشته دوی  100 متر، برندۀ مدال طلا شد، هرچند، پیش از این آدیداس می پوشید و در این مسابقه به دلیل اختلاف مالی اش با آدولف داسلر، پیشنهاد رادولف را پذیرفت که انتخاب بدی هم نبود و او را به سکوی قهرمانی رساند.

1968: این سال، زمان شکوفایی پوما در تولید نوعی کفش( “MEXICO 1968” ) ، با  بُرِسی  نوآورانه بود که همگان را  شگفت زده کرد؛ 68 برس کوچک و تنها 4 میلی متر در قسمت جلوی پا!

دهه 1970این دهه، زمانی برای شور و شوق در ورزش بود. در  این دهه، پوما خود را به شهرت رساند و بسیاری از ورزشکاران بزرگ از محصولاتش استفاده کردند.

سال 1974در این سال، یکی از برادران افسانه ای لباس ها و کفش های ورزشی (رادولف داسلر)، چشم از جهان فروبست؛ اما میراثی شگفت انگیز از خود برجای گذاشت؛ بازمانده ای از قدرت، صلابت، شهرت و خوشنامی در صنعت طراحی پوشاک ورزشی !

دهه1980: این دهه برای پوما، اوج شکوفایی و قدرت در ورزش تنیس بود؛ چراکه بسیاری از قهرمانان، برند این کمپانی را به پا داشتند.

سال های  2000  تا 2009: در این دهه، پیشروی پوما با سبک زندگی ورزشی ، جهشی قابل تامل داشت. پوما در این سال ها روند جدیدی را پیش رو گرفت و برند خود را به طرز دیدنی و شگفت انگیزی گسترش داد.
در این سال ها، نقش تامین کنندۀ تجهیزات حرفه ای موتورسواری، همکاری با برندهای طراحی و مد، تهیه کنندگی تیم پیست ، حضور در گلف و تهیۀ قایق بادبانی قایقرانی ، تنها گوشه ای از فعالیت هایش بوده است.

حقایقی خواندنی درباره پوما

 • پیش از آنکه کمپانی داسلر تاسیس شود، اجداد داسلر کفش المپیک داشتند. در حقیقت ، بیشتر ورزشکاران آلمانی در بازی های تابستانی سال 1928 ، کفش PUMA را پوشیدند ، و در سال 1936 ، “جسی اوونز “با پوشیدن کفش  PUMA ، چهار مدال طلای المپیک را کسب کرد.
  هنگامی که سال ها بعد، داسلر پوما را پدید آورد، شکاف عقیده ای، سبب پدید آمدن آدیداس شد؛ به این معنا که کفش های هر دو شرکتِ کفش ورزشی که از  موفق ترین های این حوزه به شمار می آیند؛ از یک شرکت منبع تولید می شد.
 • تاسیس برند Puma در سال 1948 به دلیل یک نزاع برادرانه و خانوادگی بود . رودولف داسلر، یکی از دو برادر که به عنوان داسلر با یکدیگر کار می کردند، پوما را در همین سال افتتاح کرد. اولین استوک ( به نام ATOM ) پوما نیز در همین سال تولید و ارائه شد.
 • افسانۀ فوتبال ، “پله”، برندۀ چند کاپ جهانی ، استوک های پوما را به پا داشت.
  در حقیت، یکی از بازیکنان بزرگ دنیا در تمام دوران، برندۀ 3 کاپ جهانی، پوما به پا داشت؛ همچنین هنگامی که او دومین جام را برد، به عنوان بهترین بازیگر مسابقات شناخته شد.
 • لوگوی گربۀ جهنده، اولین بار در سال 1967 معرفی شد. لوگوی نمادین برند Puma، هنگام تاسیس این کمپانی وجود نداشت و در حقیقت، 20 سال بعد از تشکیل، به وجود آمد. امروزه تصور این شرکت بدون حضور این لوگو، تقریبا غیرممکن است.
 • در سال 1973 ، Clydes ( اولین کفش ورزشی بسکتبال که با الهام از نام عنوان بازیکن NBA نام گذاری  شد ) روانۀ بازار شد. در ابتدا، Walt “Clyde” Frazier ، یکی از شیک ترین، به روزترین  و نمادین ترین بازیکنان NBA در دهه 1970 ، یک کفش جیر پوما برای خود سفارش داد ؛ بنابراین کاملا درخور و شایسته بود که به عنوان یک پیشکسوت، نامش به عنوان امضای این کفش، بر آن حک شده باشد. کفش   PUMA Clydes دقیقا همان سالی تولید شد که او  در دومین مسابقات قهرمانی پیروز شد.
 • پوما ، قایق بادبانی مسابقه ای را نیز دارد. شاید باورتان نشود، شرکتی که محدوۀ گسترده ای از کفش ها، اسنیکرها و استوک ها را تولید می کند، در 10 سال گذشته، قایق های بادی را نیز خلق کرده است که در واقع، در مسابقات رقابتی نیز شرکت می کند.
 • پوما و فراری اعلام کردند که قراردادی چندساله میان آن ها امضا شده است که به تبع آن، پوما تامین کنندۀ رسمی تجهیزات Scuderia Ferrari  باشد؛ یعنی تولید برای موفق ترین تیم فرمول یک در تمام زمان ها !
 • در سال 2006 ، PUMA تأمین کننده تجهزات بزرگ ترین تیم ها در جام جهانی فوتبال در آلمان بود که این،  اولین تجربه در تاریخ شرکت به شمار می آمد.
 • مدل کفش اسپید بولت  (Speed Bolt)  ، یکی دیگر از خلاقیت ها و نوآوری های پوما بود که به عنوان سبک ترین کفش فوتبال دنیا، با وزنی کمتر از 200 گرم، در زمان جام جهانی، به دنیای فوتبال ارائه شد.
 • پوما همچنین در سال 2016 ، تأمین کنندۀ انحصاری کفش و لباس فرم تیم اتومبیلرانی فرمول یک “رد بول” (RED BULL RACING F1) شد!
محصول به سبد شما افزوده شد